... mert egyszer minden kikerül, napvilágra kerül, majd a kellő időben visszajut hozzád. Legyen az akármi, legyen az akármilyen energia.
Mikor származott utolsó alkalommal hasznod abból, hogy a semmibe vetetted a hited?
Hogyan nézz a felszín mögé úgy, hogy eljuss a mögöttes tartalomhoz is közben?
A mélyebb jelentés felé eljutni vajon hogyan lehet? Elég egyszerűen bízni a láthatatlanban? Miért ne? Miért ne próbálnád ki és közben nyújtod a karjaid az ég felé abban a reményben, hogy igenis lesz jutalma a bizalomnak, a hitnek, az alázatnak a nagyobb erőkkel szemben, bármilyen aprónak éreznéd magad. A csiga vajon mit tesz? Hát nem cipeli a házát a hátán szüntelenül?
Értékeld, sőt értékeld fel a legapróbb dolgokat és lásd meg a felszín mögött megbúvót, ami első alkalommal egy nem észrevehető potenciált rejt magában.
Túlságosan ragaszkodsz a kézzel fogható bizonyítékokhoz? Megéri ezeket fürkészni állandó nyomás alá helyezve magad? Saját magad állítod rabságba, ha így teszel és nem, nem az illúziókról beszélek, hanem arról a hitről, aminek engedni érdemes. Miközben a szív és az ész megtalálhatja azt az aranyközéputat, hogy felkínálja magát a lélek gondtalanságának, hogy van miért élni, nevetni, hinni, hogy jön a jó, a jobb a még nagyobb jó érdekében vagy csak egyszerűen jön az a valami, ami rád fog találni (mindenféle jelzőket mellőzve). Elég csak kitárni a szívünket másoknak, felajánlani a segítségünket és hinni abban, hogy minden, amit adunk, az visszaforog a mi életünkbe, mert a ciklikusságnak ez a méltó rendje.
Minden, amit kiadsz magadból, amit elengedsz magadtól vagy akár tárgyak, amelyek elvesznek, az egyszer mind-mind visszatér hozzád (szépen becsomagolva).
Nem érdemes hát rejtegetni vagy rejtőzködni, nem érdemes túlságosan ragaszkodni, nem érdemes aggódni azzal a címszóval, hogy vajon mi lesz,... mert egyszer minden kikerül, napvilágra kerül, majd a kellő időben visszajut hozzád. Legyen az akármi, legyen az akármilyen energia.
A lelki békéd érdekében érdemes egy általad felállított értékrend szerint létezni a világban, aszerint gondolkodni, beszélni és cselekedni. A milyenségét te határozhatod meg magadnak és a döntéseid majd meghatároznak téged. Ha magasabb szinten éled az életed, több lehetőséged lesz. Ha nem, akkor kevesebb opció közül választhatsz. Nincs jó vagy rossz.
Lehetőségek vannak:
- kontroll alatt csakis magadat tarthatod, egyúttal a benned rejtőző harmóniáért te vagy a felelős
- a belső világod ilyen módon fogja tükrözni a külső világod, így jó lesz, ha minél hamarabb el kezdesz hinni magadban és ezáltal a láthatatlanban ugyanúgy
- mindig legyen merszed nyitni a külvilág felé a szíved hangja szerint természetesen, hiszen az hogyan is, miért is akarna becsapni (ide felesleges is kérdőjelet tenni)
- és ilyen módon adsz magadnak lehetőséget a folytonos növekedésre, a fejlődésre
Kártyalapok: Prince of Cups (Philip and Stephanie Carr-Gomm: The Druid Craft Tarot Deck) és The Snail and Huckleberry (Jessica Roux: Woodland Wardens)
Add comment
Comments